Strona główna » Budowa nowej komendy PSP ujęta w rządowych planach
BEZPIECZEŃSTWO

Budowa nowej komendy PSP ujęta w rządowych planach

Coraz bliżej do budowy nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Po władzach samorządowych Powiatu Wadowickiego i Gminy Wadowice, kolejny krok w tym kierunku postawił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

11 kwietnia br. wiceminister zatwierdził zestawienie inwestycji budowlanych PSP przewidzianych do realizacji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022 – 2025″. Jest wśród nich zadanie pn. „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą”.

– Jestem niezmiernie rad, że budowa nowej siedziby wadowickiej PSP została ujęta w tym planie. Nowa, a przede wszystkim nowoczesna strażnica to absolutna konieczność. Jak wszyscy wiemy, stan obecnej komendy pozostawia wiele do życzenia. Brak odpowiednich pomieszczeń umożliwiających strażakom PSP bezpieczne pełnienie służby, kiepski stan techniczny budynków, zbyt mała liczba boksów garażowych dla pojazdów gaśniczych i sprzętu – to tylko niektóre z długiej listy problemów, z którymi muszą obecnie borykać się strażacy. Dlatego postanowiliśmy działać wedle zasady: wszystkie ręce na pokład. I to przynosi efekty, decyzja ministra jest tego najlepszym dowodem – cieszy się starosta Eugeniusz Kurdas. – W imieniu własnym i strażaków wyrażam wdzięczność wszystkim, dzięki którym krok po kroku zbliżamy się do celu – dodaje.

Przypomnijmy, że 28 grudnia ub.r. starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas jako reprezentant Skarbu Państwa oraz Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisali umowę notarialną dotyczącą zamiany działek położonych w Wadowicach. Na mocy ww. umowy Skarb Państwa przekazuje Gminie Wadowice działki nr 2549/10 i 2549/11 położone przy ul. Wojska Polskiego. Obie działki mają powierzchnię prawie 57 arów, a ich wartość to nieco ponad trzy miliony złotych. Znajdują się tu obiekty Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Z kolei Gmina Wadowice przekazuje Skarbowi Państwa nieruchomość niezabudowaną przy ul. Błonie, obejmującą cztery działki (nr 3059/13, 1487/13, 1487/25 i 1487/31), o łącznej powierzchni prawie 98 arów. Wartość tych działek wynosi prawie 1,56 miliona złotych i to właśnie tam ma zostać wybudowana w najbliższej przyszłości nowa komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: Powiat Wadowicki

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz