Strona główna » Rusza Gminna Orlikowa Liga Amatorów
SPORT I REKREACJA

Rusza Gminna Orlikowa Liga Amatorów

Trzy tysiące złotych i ponad pół tysiąca bonów na dyszkę. To pula nagród od Galicjanki w kolejnej edycji GOLA, czyli Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. To nie wszystko. Faza finałowa tegorocznej edycji,  najprawdopodobniej zostanie rozegrana na nowym, sztucznym boisku. 

1500 zł za pierwsze, 1000 zł za drugie, 500 zł za trzecie miejsce i bon na 10 zł dla każdego zawodnika po każdym meczu. To główne nagrody od kawiarni Galicjanka w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów, do której właśnie ruszyły zapisy.

GOLA podzielona jest na dwie ligi z awansami i spadkami. W pierwszej lidze zagrają zespoły (o ile zgłoszą się do rozgrywek): Allbag (mistrz ostatniej edycji), Sigmadruk (wicemistrz), Propan Butan (trzecie miejsce i awans z 2.ligi) oraz Bimber Team (awans z 2. Ligi). Natomiast w drugiej lidze o awans do pierwszej powalczą ( o ile się zapiszą): Całkiem Nova (spadkowicz), Banda Wanda (spadkowicz), Allbag2 oraz Black Dragons oraz wszystkie nowe drużyny, które zgłoszą się do rozgrywek.

Aby zapisać się do ligi, należy przesłać maila na adres: sport@wadowice.pl, w terminie do 24 kwietnia 2022 roku. W temacie maila należy napisać: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO GOLAa w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz numer kontaktowy.  Więcej informacji na temat zapisów udzielają Animatorzy Orlika: Tomasz Mamcarczyk (512-448-952) oraz Maciej Skawina (501-051-178).

Udział w lidze jest bezpłatny. Pobierana będzie jedynie zwrotna kaucja na wypadek zniszczenia czy zgubienia sprzętu oraz niestawienia się na mecz.

W turnieju mogą brać udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w klubach piłkarskich PZPN (amatorzy bez profesjonalnego kontraktu).

GOLA zostanie rozegrana na orliku w Wadowicach (Ul. Błonie 2) w każdy czwartek w terminie maj-czerwiec oraz wrzesień-listopad (w zależności od ilości zgłoszonych drużyn istnieje również możliwość gry w innym terminie niż czwartek). Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 5 maja 2022 r.

Organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, a koordynatorami prowadzącymi rozgrywki Animatorzy Orlika. Głównym sponsorem GOLA pozostała Galicjanka, która przekaże nagrody finansowe o łącznej wartości trzech tysięcy złotych oraz vouchery do wykorzystania w swoich kawiarniach. Każdy zawodnik po każdej kolejce otrzymuje bon na dyszkę do wykorzystania w dowolnym lokalu gastronomicznym Galicjanki, gdzie może uzupełnić stracone kalorie i płyny po wyczerpującym spotkaniu.

Fundatorem nagrody za mistrzostwo drugiej i awans do pierwszej ligi jest Mrugacz Auto Serwis, który przygotował nagrodę rzeczową w postaci voucherów na ozonowanie klimatyzacji dla wszystkich zawodników zwycięskiej drużyny.

Źródło: UM WCE

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz