Strona główna » Srogie kary za nadmierną prędkość w Babicy
BEZPIECZEŃSTWO

Srogie kary za nadmierną prędkość w Babicy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość o 63 km/h na terenie obszaru zabudowanego, za co został ukarany zgodnie z nowym taryfikatorem kwotą 2 tys. zł mandatu i 10 punktami karnymi.

Przyczyną wypadków i kolizji jest najczęściej nadmierna prędkość lub też niedostosowanie jej do aktualnych warunków na drodze. Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o zmianach w przepisach ruchu drogowego i wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów drogowych może być jednak bardzo kosztowne.

Wczoraj (13 kwietnia br.), w miejscowości Babica, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który  pędził z prędkością 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział mieszkaniec powiatu wadowickiego, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 2 tys. złotych. Na jego konto trafiło też 10 punków karnych, a ponadto  policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy, które zgodnie z przepisami będzie mógł odzyskać za 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz