Strona główna » W maju Rajd Monte Lanckorona
STYL ŻYCIA

W maju Rajd Monte Lanckorona

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Lanckorona organizatorzy i uczestnicy włączą się  w dalszą pomoc na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

Rajd Monte Lanckorona 2022VI Turystyczny Rajd Samochodów KlasycznychZabytkowych, odbędzie się w dniach 21-22.05.2022. Analogicznie jak to miało miejsce w zeszłym roku – Rajd zostanie przeprowadzony w dwóch wariantach:

Dwudniowym: 21-22.05.2022 Lanckorona – Korbielów (nocleg w hotelu Fero Lux) – Lanckorona; trasa o łącznej długości 230 km

Jednodniowym: 22.05.2022 Żywiec – Lanckorona; trasa o długości 110 km

W wariancie dwudniowym – na mecie sobotniego etapu w Korbielowie – zaplanowano wspólne – integracyjne spotkanie/kolację grillową. Na trasie wariantu dwudniowego zostały zaplanowane Punkty Kontroli Przejazdu – w tym m.in. zwiedzanie Starego Zamku w Żywcu, wizyta w muzeum „Motóra”, zadania „inżynierskie” (wykręcić/przekręcić/zakręcić itp.) a także próba sprawnościowa na precyzję przejazdu, odcinek jazdy na regularność oraz poczęstunki.

Dla wariantu jednodniowego również będą czekały Punkty Kontroli Przejazdu oraz próba sprawnościową na precyzję przejazdu.

Rok produkcji samochodów zgłaszanych do Rajdu nie powinien przekraczać 1991 roku ale organizatorzy postarają się przyjąć również te marki/modele wyprodukowane po roku 1991, które zapisały się w historii motoryzacji/rajdów.

Organizator – Grupa „Autmobile Beskidy” skupia entuzjastów i pasjonatów zabytkowej oraz klasycznej motoryzacji. Misją grupy jest popularyzacja tychże automobili w formie rajdów, zlotów oraz spotkań w rekreacyjnej formie.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz