Strona główna » W sobotę kolarski wyścig oraz parada rowerowa
Foto Sport i rekreacja

W sobotę kolarski wyścig oraz parada rowerowa

W sobotę na terenie gmin Osiek, Wieprz oraz Kęty odbędzie się kolarski wyścig Molo Osiek Race oraz Parada Rowerowa dla Pokoju ,,RIDE FOR PEACE”. W czasie trwania imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

W związku z organizacją wyścigów kolarskich Molo Osiek Race w kolarstwie szosowym w dniu 23 kwietnia 2022 r., których start i meta zlokalizowane są w miejscowości Osiek, będą występowały utrudnienia na drogach gminnych Gmin Osiek, Wieprz, Kęty i powiatowych Powiatów oświęcimskiego i wadowickiego oraz na Odcinku DW 949 od wyjazdu z ul. Czereśniowej do skrętu w ul. Starowiejską (początek serpentyn).
Utrudnienia będą występowały w szczególności na trasie wyścigu i drogach przecinających trasę wyścigu. Wyścig odbędzie się na Rundzie 33,3 km, które będą pokonywane trzykrotnie.

Szczegółowy przebieg trasy rundy:

Start Honorowy: Resort Molo w Osieku, dalej wyścig jedzie w prawo w ul. Główną, a po skręcie w prawo w ul. Stawową i po skręcie w prawo w ul. Starowiejską zawodnicy wjeżdżają na Rundę, jadą dalej ul. Starowiejską, aż do skrętu w lewo w ul. Grunwaldzką. Jadąc tą ulicą dojeżdżają do Granicy Głębowskiej ul. Świerkowa, gdzie po skręcie w prawo w ul. Oświęcimską wyjeżdżają na drogę powiatową i dojeżdżają do Głębowic, gdzie skręcają w lewo w ul. Zamkową, a następnie w ul. Leśną w kierunku Gierałtowic ul. Słoneczna, z której skręcają w prawo w ul. Brzosy na drogę powiatową, jadąc dalej prosto dojeżdżają do ul. Wadowickiej na ternie powiatu oświęcimskiego, a następnie skręcają w lewo w ul. Andrychowską w kierunku miejscowości Nidek, gdzie zjeżdżają z drogi powiatowej w ul. Lipową, z której po skręcie w prawo w ul. Św. Jana Pawła II ponownie wyjeżdżają na drogę powiatową i po dojechaniu do Witkowic jadą prosto w kierunku Kęt, następnie skręca w prawo w ul. Brzozową, z niej w prawo w ul. Kwiatową. Z kwiatowej w lewo w kierunku Osieku ul. Widokową. Po dojechaniu do zakładu Aksam skręcają w prawo w kierunku Osieku i jadąc prosto ul. Karolina skręcają w lewo w ul. Spacerową, a na jej końcu w prawo w ul. Czereśniową. Jadąc prosto wyścig dojeżdża do DW 949 i skręca w prawo w ul. Główną, aby po chwili skręcić w lewo dalej DW 949, a następnie zjeżdża z DW 949 w prawo w ul. Starowiejską na ostatnie 2 kilometry do mety, która zlokalizowana jest na wysokości Drewnianego Kościoła przed skrzyżowaniem z ul. Kościelną. Po przejechaniu ul. Kościelnej zawodnicy jada dalej prosto ul. Starowiejską po wcześniejszej trasie na kolejne rundy.

Powyżej mapka rundy z zaznaczonym kierunkiem jazdy. Organizatorzy zwracają się z prośbą o ograniczenie wyjazdów z domów w godzinach trwania zawodów (harmonogram startów i przewidywanych dojazdów do Mety pierwszych zawodników poniżej mapki), a jeśli będziecie poruszać się Państwo po trasie wyścigu, to jest prośba o jazdę w kierunku zgodnym z kierunkiem jazdy wyścigów. Jednocześnie uprasza się o niewyprzedzanie grup zawodników, aż do zjechania z trasy przejazdu zawodników.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz