Strona główna » Zabrakło miejsc w przedszkolu. Rodzice apelują do wójta Tomic
EDUKACJA

Zabrakło miejsc w przedszkolu. Rodzice apelują do wójta Tomic

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym apelują do wójta gminy Tomice o utworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego w Radoczy.

Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola w Radoczy wystosowali petycję do wójta gminy Tomice z wnioskiem o utworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego w Radoczy. Pod petycją podpisało się ponad dwudziestu rodziców, których wnioski o przyjęcie ich pociech do przedszkola zostały odrzucone.

„Wniosek dotyczy zorganizowania miejsc w oddziale przedszkolnym dla wszystkich dzieci pozbawionych na dzień dzisiejszy możliwości uczestnictwa w zajęciach mimo spełnienia wszystkich kryteriów przyjęcia do oddziału. W grupie łącznie 19 tych dzieci są zarówno 2,5 latki, które przecież spełniają warunki przyjęcia (także do żłobka gminnego, w którym również gmina dysponuje miejscami) oraz starsze dzieci, niektóre kolejny raz z rzędu pozbawione szansy uczęszczania do przedszkola.[…]
Proszę o przeanalizowanie wyników rekrutacji z poszczególnych miejscowości w gminie i porównanie ich z grupą dzieci niezakwalifikowanych do oddziału w Radoczy. Nie robienie niczego w kierunku wyjścia z tej sytuacji, brak pomocy dzieciom i rodzicom będzie świadczył o poważnym zaniedbaniu ze strony władz samorządowych, do których obowiązku przecież należy zapewnienie dziecku miejsca w oddziale już na powyżej omawianym szczeblu edukacji” – czytamy w petycji rodziców do wójta gminy Tomice.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz