Strona główna » Rozdano Laury Peryskopu
EDUKACJA

Rozdano Laury Peryskopu

XXIII Powiatowy Konkurs Publicystyczny „O Laur Peryskopu” rozstrzygnięty. Grand Prix za najlepszy tekst konkursu przyznano Mai Janoszek z I LO w Wadowicach.

23 kwietnia b.r. w Auli Papieskiej I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach wręczono nagrody dla najlepszych młodych publicystów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego. Powiat Wadowicki na uroczystości reprezentowały przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska oraz wicestarosta Beata Smolec.

Jury po starannym przeanalizowaniu 30 reportaży i felietonów miało niełatwy orzech do zgryzienia. Prace prezentowały wysoki poziom językowy i miały różnorodną tematykę. Pierwsze miejsce w kategorii reportaż zajęła Aleksandra Dębska z I LO w Wadowicach. Uczennica zdobyła również trzecie miejsce a także wyróżnienie w tej samej kategorii. Na drugim stopniu podium uplasowała się Martyna Żak z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano również Dagmarze Bałys z I LO w Wadowicach, Gabrieli Borek z ZS CKU w Radoczy i Annie Rozho z I LO w Wadowicach.

Zwycięzcą w kategorii felieton był Mikołaj Młocek z I LO w Andrychowie, a kolejne miejsca zajęły Gabriela Mrzygłód z I LO w Andrychowie oraz Joanna Rubaszewska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach. Wyróżnia otrzymały Oliwia Polak, Aleksandra Sternal (obie są uczennicami I LO w Andrychowie) a także Maja Janoszek.

Opiekunowie laureatów nagród i wyróżnień – Elżbieta Karelus z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, Joanna Bolek z CKZiU Nr 1 w Wadowicach, Joanna Czarnecka i Magdalena Biel z I LO w Andrychowie, Paweł Kubaszewski z ZS CKU w Radoczy oraz Henryk Odrozek z I LO w Wadowicach – otrzymali dyplomy uznania.

Fundatorem nagród w konkursie było Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz