Strona główna » Kardynał oczyszczony z zarzutów
LUDZIE

Kardynał oczyszczony z zarzutów

Stolica Apostolska zakończyła dochodzenie w sprawie domniemanego tuszowania przez kard. Stanisława Dziwisza nadużyć stwierdzając, że działania kardynała Stanisława Dziwisza były prawidłowe.

KOMUNIKAT NUNCJATURY APOSTOLSKIEJ

Nuncjatura Apostolska w Polsce informuje, że Stolica Apostolska zbadała dokumentację dostarczoną przez kard. Angelo Bagnasco, emerytowanego arcybiskupa Genui, zebraną podczas jego wizyty w Polsce w dniach 17 – 26 czerwca 2021 roku, której celem była weryfikacja niektórych przypadków związanych z działaniami kard. Stanisława Dziwisza podczas pełnienia przez niego funkcji arcybiskupa metropolity krakowskiego (2005 – 2016).

Analiza zebranej dokumentacji pozwoliła ocenić te działania kard. Stanisława Dziwisza jako prawidłowe i w związku z tym Stolica Apostolska postanowiła dalej nie procedować.

Warszawa, 22 kwietnia 2022 r.

OŚWIADCZENIE KARDYNAŁA STANISŁAWA DZIWISZA

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by w odpowiedzialny sposób odnieść się do wysuwanych pod moim adresem zarzutów w okresie pełnienia przeze mnie urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego w latach 2005-2016.

Podczas swojej wizyty w Polsce w czerwcu 2021 roku, Ks. Kardynał Angelo Bagnasco, jako przedstawiciel Stolicy Apostolskiej dołożył wszelkich starań, aby wyjaśnić wspomniane zarzuty, dla mnie niezasłużone i bolesne.

Mam nadzieję, że dzisiejszy komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce przyczyni się nie tylko do wyjaśnienia sprawy, ale także do przywrócenia pokoju ducha wszystkim osobom, które czuły się dotknięte posądzeniami, z jakimi się spotkałem.

Jestem wdzięczny Stolicy Apostolskiej za sprawiedliwe osądzenie sprawy.

Zapewniam wszystkich o pamięci w modlitwie.

Kraków, 22 kwietnia 2022 r.

Stanisław kard. Dziwisz

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz