Strona główna » Walka z Rosją wczoraj i dziś
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Walka z Rosją wczoraj i dziś

Na zaproszenie wadowickiego Klubu Gazety Polskiej papieskie miasto odwiedził publicysta i historyk Tadeusz Płużański, który  w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów wystąpił z wykładem „Walka z Rosją wczoraj i dziś”.

W Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach odbyło się otwarte spotkanie, podczas którego redaktor Tadeusz Płużański wystąpił z wykładem „Walka z Rosją wczoraj i dziś”. Temat jakże aktualny, przykuł uwagę słuchaczy, był też czas na pytania. Wszystkich uczestników przywitał gospodarz miejsca przeor wspólnoty zakonnej i kustosz Sanktuarium o. Leszek Stańczewski,

– Preludium do wojny Rosyjsko-Ukraińskiej było natarcie na polską granicę, zmontowane przez Łukaszenkę i Władimira Putina. to było rozpoznanie bojem, typowo po sowiecku. Rozpoznawanie dzięki sprowadzanym z krajów arabskich przybyszom. To była pierwsza faza wojny, która się dzisiaj odbywa. Aż strach pomyśleć, jakie będą kolejne fazy. Ja z przerażeniem śledzę te wszystkie doniesienia z Ukrainy. I nikt mnie do tej pory nie przekonał, że Putin pójdzie dalej, że on się zatrzyma na Ukrainie – mówił podczas spotkania Tadeusz Płużański.

IMG_3576

Zdjęcie 1 z 16

Tadeusz M. Płużański – ur. 1971 r., dziennikarz, historyk i publicysta. Syn więźnia stalinowskiego, profesora Tadeusza Płużańskiego. Do 2012 roku redagował „Biuletyn Informacyjny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej”. Publikował m.in. w „Uważam Rze”, „W sieci”, „Do Rzeczy”, „Tygodniku Solidarność”, „Gazecie Polskiej”. Szef działu opinie w „Super Expressie”. Jest m.in. autorem wydanej w 2011 roku książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Pod koniec 2013 roku został prezesem Fundacji „Łączka”. W latach 2017-2018 szef publicystyki w TVP Info. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz