Strona główna » Pocisk i granat w Choczni
BEZPIECZEŃSTWO

Pocisk i granat w Choczni

W Choczni został znaleziony pocisk artyleryjski oraz granat przeciwpiechotny. Niebezpieczne znaleziska zostały już zabrane przez wojskowych saperów.

W niedzielę (24 kwietnia br.) dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionych niewybuchach. Pocisk artyleryjski o długości około 15 cm i średnicy około 4,5 cm oraz granat przeciwpiechotny o długości około 10 cm i średnicy około 3 cm znajdowały się w zagajniku na terenie Choczni.

Niewybuchy były w znacznej odległości od zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nie była konieczna ewakuacja. Policjanci  zabezpieczyli teren do czasu aż wojskowi saperzy zabrali znaleziska i przewieźli je na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Zwracamy się z apelem, aby w przypadku natknięcia się na przedmiot przypominający pocisk, granat lub inny przedmiot, który może zawierać materiał wybuchowy, natychmiast informować o tym najbliższą jednostkę policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że niedopuszczalnym jest podnoszenie znaleziska, przenoszenie go lub tym bardziej uderzanie w niego. Nigdy do końca nie możemy być pewni z jakiego rodzaju znaleziskiem mamy do czynienia i nigdy nie możemy mieć pewności co do zabezpieczenia niewypału.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz