Strona główna » Przetarg na BDI za 2 lata
GOSPODARKA

Przetarg na BDI za 2 lata

Zakończone zostały badania geofizyczne (metodą elektrooporową – ERT i sejsmiczną – SRT-P, MASW), które są podstawą do dalszych badań geologicznych trasy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

Obecnie trwa projektowanie robót geologicznych i po jego zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg na wiercenia.

– Co ważne, od dwóch lat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] w końcu nie zmienia terminu ogłoszenia przetargu w systemie Projektuj i buduj, co ma nastąpić w II połowie 2024 r. Początek robót budowlanych zaplanowany jest w 2027 roku, czyli rok po otwarciu przez nas łączącej się z #BDI Południowej Obwodnicy Wadowic, której pierwszym fragmentem nowej drogi ekspresowej S52 – informuje burmistrz Wadowic

Beskidzka Droga Integracyjna DK52 początkowo projektowana była w klasie GP. Status drogi ekspresowej otrzymała w maju 2016 r. decyzją Rady Ministrów. Ustalono wówczas przebieg drogi ekspresowej S52, która prowadzi od Cieszyna do Bielska-Białej (wcześniej S1), a następnie od węzła Suchy Potok do DK7 w Głogoczowie i dalej poprzez Północną Obwodnicą Krakowa do S7.

Odcinek S52 od węzła Suchy Potok do Głogoczowa o długości ok. 61 km będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Na tym odcinku powstanie 13 węzłów drogowych: Kozy, Kęty, Bulowice, Andrychów, Inwałd, Chocznia, Wadowice, Jaroszowice, Kalwaria Północ, Kalwaria Wschód, Sułkowice, Skawina i Głogoczów.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz