Strona główna » Nowa wystawa w Muzeum Miejskim w Wadowicach
KULTURA

Nowa wystawa w Muzeum Miejskim w Wadowicach

We wtorek 3 maja 2022 r. o godz. 15.30 Muzeum Miejskie zaprasza na wernisaż wystawy „Skarby Ziemi” połączony z wykładem prof. dr. Krzysztofa Bąka z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w sali kameralnej Domu Kultury, po wykładzie będzie można zwiedzić wystawę w salach ekspozycyjnych muzeum, przy ul. Kościelnej 4. Wśród prezentowanych okazów znajdą się m.in.: amonity, agaty, krzemienie, kalcyty, gipsy, ametysty a także rudy srebra.

Muzeum Miejskie w Wadowicach we współpracy z Muzeum Geologicznym Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz prywatnymi kolekcjonerami, przygotowało wystawę poświęconą minerałom, skamieniałościom i skałom z Regionu Krakowsko-Śląskiego.

Dzięki zgromadzonym okazom zwiedzający mogą prześledzić kolejne etapy istnienia życia na Ziemi, od dewonu przez karbon, perm, jurę, trias po neogen. Zgromadzone kamienie wyróżniają się ciekawą barwą, refleksami świetlnymi i połyskiem. Wystawa stanowi dobrą okazję do zaznajomienia się z okazami odnalezionymi także w najbliższej okolicy.  Ekspozycja można zwiedzać bezpłatnie od 30 kwietnia do 11 września b.r.

Okazy geologiczne będą również tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów. W sobotę 14 maja 2022 r. zorganizowana zostanie Giełda Minerałów, wystawcy swoje stoiska udostępnią zwiedzającym w godzinach od 16.00 do 22.00. Będzie można zobaczyć  i zakupić wiele ciekawych okazów. Ponadto przeprowadzone zostaną bezpłatne warsztaty tworzenia biżuterii. Przed budynkiem muzeum można będzie przyjrzeć się pracy rzeźbiarza kamieniarza a dla dzieci w muzeum przeprowadzone zostanie gra z nagrodami.

W tegorocznej Nocy Muzeów weźmie udział sześć placówek z terenu naszego powiatu. Więcej informacji na stronie muzeum.wadowice.pl

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz