Strona główna » Z maturzystami o handlu ludźmi
BEZPIECZEŃSTWO

Z maturzystami o handlu ludźmi

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach spotkała się z maturzystami, by porozmawiać o współczesnych formach niewolnictwa. Spotkanie miało na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są m.in. przymusowa prostytucja czy handel dziećmi.

26 kwietnia br., w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach  odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klas maturalnych, dotyczące zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi.  Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii – asp. sztab. Małgorzata Hombesch podczas prelekcji poinformowała słuchaczy o zagrożeniach związanych m.in. z poszukiwaniem pracy za granicą.

Mówiła o tym, jak ustrzec się oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach wskazujących na to, że mamy do czynienia z tego rodzaju zjawiskiem. Wyjaśniła, na co należy zwrócić uwagę odpowiadając na oferty pracy z  zagranicy oraz kiedy ogłoszenie o pracę może być oszustwem. Poinformowała, że w przypadku wyjazdu za granicę ważne jest by pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności i ubezpieczeniu się. Zwróciła uwagę by nie oddawać swojego paszportu pośrednikowi lub innym osobom, by sprawdzić czy pracodawca faktycznie istnieje i poinformować  najbliższych o swoim miejscu pobytu.

Należy pamiętać, że problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających im życiu i zdrowiu. Na zakończenie policjantka zaprezentowała film edukacyjny dotyczący przedmiotowego zjawiska przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Źródło: KPP Wadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz