Strona główna » Święto tańca i tancerzy!
KULTURA

Święto tańca i tancerzy!

Już jutro wielkie święto tańca w WCK – konkursy, przeglądy, warsztaty, wydarzenia towarzyszące, znani tancerze i dużo wspólnej tanecznej zabawy! Sobota (30 kwietnia) to dzień szczególny dla profesjonalnych tancerzy, miłośników tej dziedziny sztuki, amatorów, osób, które właśnie z tańcem związały swoją karierę, zawód czy po prostu kochają tańczyć!

Od wielu lat Dzień Tańca gromadzi na scenie WCK setki tancerzy. W ubiegłym roku impreza odbyła się  online, ale teraz wraca ze zdwojoną siłą.

 „Dzień Tańca 2022” składa się z dwóch części. Pierwsza,  „7. Art Clip Dance”, zakończyła się w połowie kwietnia. Tylko organizatorzy i jury znają zwycięzców. Wyniki będą ujawnione dopiero 30 kwietnia w sali teatralne WCK. Właśnie wtedy  nastąpi wręczenie statuetek i występy laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu „7. Art Clip Dance” wezmą udział w warsztatach modern jazz i hip hop, prowadzonych przez Karolinę Olszewską i Katarzynę Dec.

Druga część to prezentacje zespołów i duetów dziecięcych oraz młodzieżowych powiatu wadowickiego, a także dorosłych i seniorów z całej Polski  – do konkursu zgłosiło się blisko 50 zespołów.  

W tym roku nowością będzie Jury Młodych, czyli przedstawiciele dziecięcych i młodzieżowych zespołów zgłoszonych do konkursu, którego przewodniczącą będzie Karolina Olszewska – zwyciężczyni You Can Dance. Nowa generacja.

Będzie się działo. Nie zabraknie również ZUMBY z Martą Kasprzyk. Wszystkich zainteresowanych WCK zaprasza do podziwiania prezentacji w sali teatralnej WCK – 30 kwietnia od godz. 12.30.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz