Strona główna » Podpalili producenta mebli w Brodach
WYDARZENIA

Podpalili producenta mebli w Brodach

Przypuszczalną przyczyną pożaru zakładu produkującego meble w Brodach było celowe podpalenie. Sprawców uchwyciły kamery monitoringu wizyjnego. Sprawę podpalenia prowadzi kalwaryjska policja.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 maja br.) po godz. 2-giej wybuchł pożar w zakładzie produkującym meble w Brodach. Jednostkę straży pożarnej zawiadomił pracownik ochrony, bowiem w firmie zainstalowany był monitoring wizyjny, podłączony do bura firmy ochroniarskiej.

Na miejsce zadysponowano trzy jednostki zawodowej straży pożarnej JRG Wadowic oraz zastępy strażaków ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska oraz OSP Brody, którzy przez kilka godzin prowadzili akcję gaśniczą. Szacowane straty spowodowane pożarem wynoszą ponad 100 tys. zł. natomiast uratowane przez strażaków mienie szacuje się na ok. 900 tys. zł.

Zdaniem strażaków przypuszczalną przyczyną pożaru było celowe podpalenie zakładu. Strażacy zastali wybitą szybę w jednym z okien hali produkcyjnej, w której znajdowały się materiały oraz maszyny do produkcji mebli. Z kolei kamery monitoringu wizyjnego zarejestrowały, jak jedna osoba wrzuca coś przez okno, a następnie na hali w szybkim tempie rozprzestrzenił się ogień na dużej powierzchni. Inna kamera zarejestrowała uciekające z terenu firmy meblarskiej trzy osoby.

Sprawę podpalenia firmy meblarskiej w Brodach prowadzi polica z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Foto: OSP Brody, OSP Kalwaria Zebrzydowska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz