Strona główna » Obywatelskie zatrzymanie pijanego sprawcy kolizji
WYDARZENIA

Obywatelskie zatrzymanie pijanego sprawcy kolizji

Fot. Archiwum

Świadkowie kolizji drogowej ujęli podczas pościgu, a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę, który spowodował to zdarzenie drogowe. Zatrzymany kierowca miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

Zatrzymany 2–letni mieszkaniec Kęt miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (2/3.05.br.). Tuż po godzinie 3, operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o dachowaniu samochodu marki Daewoo w Kętach na ulicy Wojska Polskiego. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce gdzie zastali świadków zdarzenia, z rąk których przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 20–latek jadąc samochodem marki Daewoo z nadmierną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i dachował. Następnie o własnych siłach wydostał się z pojazdu i zaczął uciekać. Uciekającego mężczyznę zauważyli jadący samochodem dwaj mieszkańcy powiatu bielskiego. Mężczyźni zawrócili i pojechali za uciekinierem. Następnie jeden z mężczyzn wysiadł z pojazdu i po krótkim pieszym pościgu ujął nietrzeźwego.  

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,8 promila alkoholu.  Do badań została mu pobrana krew zarówno na zawartość alkoholu jak i środków odurzających. 
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. Mężczyźnie grozi również kara pozbawienia wolności do jednego roku za znieważenie policjantów. Tego przestępstwa dopuścił się kilkukrotnie wobec mundurowych, którzy wykonywali z nim czynności. 

Źródło: KWP

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz