Strona główna » Wyjątkowa Noc Muzeów
Co? Gdzie? Kiedy?

Wyjątkowa Noc Muzeów

Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów są okazy geologiczne

Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów są okazy geologiczne, które będzie można zobaczyć zarówno na wystawie czasowej pt.: „Skarby Ziemi” jak i na wyjątkowej giełdzie minerałów planowanej z tej okazji w salach muzealnych. Każdy dowie się co kryją tajemnicze nazwy minerałów typu sfaleryt, galena czy stromatolit.

Czym różni się kamień szlachetny od półszlachetnego i dlaczego na jurze krakowskiej odnajdujemy agaty. Ponadto można wziąć udział w warsztatach tworzenia biżuterii lub przyjrzeć się pracy rzeźbiarza – kamieniarza. Dla dzieci przygotowana jest gra muzealna z nagrodami.

Udział w bezpłatnych warsztatach tworzenia biżuterii wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc pod numerem tel.: 338738100 lub osobiście w Muzeum Miejskim w Wadowicach.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają również: APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa, Izba Muzealna im. prof. Antoniego Krajewskiego w Lanckoronie, Muzeum – Dwór Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu, Galeria Sztuki „Bałysówka” w Tomicach, Muzeum Miejskie w Wadowicach, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

14 maja 2022 r.
godz. 16:00 – 22:00
Muzeum Miejskie w Wadowicach
Wstęp wolny

Szczegółowe informacje na stronie: muzeum.wadowice.pl

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz