Strona główna » Będzie Piknik Ukraiński
Co? Gdzie? Kiedy?

Będzie Piknik Ukraiński

Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego oraz Szkoła Muzyczna I stopnia zapraszają na Piknik Ukraiński, który odbędzie się 21 maja 2022r. w Sali Widowiskowej CKSiT.

Spotkanie integracyjne, jakie zaplanowano na 21 maja, będzie okraszone koncertem i wspólnym biesiadowaniem przy stole wypełnionym ukraińskimi potrawami.

W ramach podziękowań, panie z Ukrainy przebywające obecnie na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska przygotują tradycyjne ukraińskie potrawy. Nie zabraknie barszczu ukraińskiego, pampuszek czyli chlebka czosnkowego z Ukrainy, ziemniaków wg. specjalnego przepisu, żeberek oraz innych przysmaków ukraińskich.

Spotkanie integracyjne rozpocznie koncert w Sali Widowiskowej CKSiT o godz. 14:30. Wystąpi Pani Julia z Ukrainy wraz z rodziną, a także uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na degustację ukraińskich potraw, przygotowanych przez  gości zza wschodniej granicy, którzy znaleźli schronienie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

PIKNIK UKRAIŃSKI

21.05.2022 – sobota
Sala Widowiskowa CKSiT Kalwaria Zebrzydowska

godz. 14:30
Koncert
Pani Julia z Ukrainy wraz z rodziną
Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej

godz. 15:00
Piknik Ukraiński
degustacja potraw ukraińskich
spotkanie integracyjne

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz