SPORT I REKREACJA

Aquila na torach BMX i Pumptrack

Ubiegły sezon kolarski był bardzo bogaty w wydarzenia organizacyjne i sportowe dla Klubu Sportowego AQUILA Wadowice. Największe sukcesy klub odnosił w sporcie wyczynowym – w BMX oraz w Pumptracku.

Klub Sportowy AQUILA Wadowice nie po raz pierwszy kolarski sezon może zaliczyć do udanych. Tak jest i tym razem, biorąc przy podsumowaniu minionego sezonu, osiągnięcia nie tylko sportowe, ale również organizacyjne. Największe sukcesy klub odniósł w sporcie wyczynowym – w olimpijskiej konkurencji BMX oraz w Pumptracku.

Na szczególne uznanie zasługuje zdobycie przez KLUB AQUILA Wadowice  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży tytułu Mistrza Polski w BMX w kategorii juniorów młodszych, zdobyty przez zespół w składzie: Hanna Strzebońska, Maja Bednarz, Adam Randak, Krzysztof Urbańczyk oraz Jan Zieliński. Sukces wadowickiej AQUILI jest tym cenniejszy, że pokonane zostały zespoły, które w przeciwieństwie do wadowickiego klubu, na co dzień dysponują torami BMX.

Natomiast w klasyfikacji klubowej w konkurencjach: BMX oraz Pumprtack AQUILA wywalczyła Wicemistrzostwo Polski. Ponadto w tych konkurencjach zawodnicy klubu zdobyli wiele medali:
Marika KudraMistrzyni Polski: BMX ze startu wspólnego, BMX jazda indywidualna na czas, Pumptrack – wszystkie tytuły zdobyte w kategorii Elita.
Hanna Strzebońska – Mistrzyni Polski w BMX ze startu wspólnego oraz Wiecemistrzyni Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzyni Polski w Pumptrack w kategorii młodzik
Maja Brdnarz – Mistrzyni Polski w Pumptrack w kat junior młodszy
Wojtek Gnojek – Wicemistrz Polski BMX – jazda indywidulana na czas,
Maja Żuławińska – III miejsce w Mistrzostwach Polski BMX w kat. żak
Krzysztof Urbańczyk – III miejsce w Mistrzostwach Polski w BMX ze startu wspólnego, w kategorii junior młodszy.

Znaczący sukces odniosła reprezentantka naszego kraju Maja Kołodziej, która na Pucharze Europy BMX, rozegranym w Zolder w Belgii, zajęła III miejsce.

Klub AQUILA Wadowice został wyróżniony dwoma Pucharami TVP Kraków dla najlepszego klubu w Małopolsce, w konkurencjach: BMX oraz Pumptrack.

Obecny sezon jest bardzo utrudniony dla działalności klubu. Wiele imprez zostało odwołanych, a pomimo zmniejszenia liczby kolarskich imprez, terminy zawodów nakładają się, co jest poważnym utrudnieniem.

Pierwszą imprezą na naszym terenie, w jakiej wezmą udział zawodnicy wadowickiej AQUILI, będą zaplanowane na 29 maja br. zawody Pumptrack na torze w Polance Wielkiej.

Głównym celem startów zawodników AQUILI w zawodach będzie o powtórzenie ubiegłorocznych sukcesów.

W sezonie 2022 Klub Sportowy AQUILA będzie organizował najwyższej rangi kolarską imprezę w Polsce, Mistrzostwa Świata do lat 16 w Trialu rowerowym. Zawody odbędą się w Wadowicach.

Drugim ważnym, wysokiej rangi wydarzeniem, będzie indywidualny wyścig na 500 kilometrów. Małopolska 500-tka zostanie przeprowadzona w dniach 16 – 17 lipca br.

Z kolei w połowie września Klub będzie organizował będzie wspólnie z Instytutem Dialogu Międzykulturowego jazdę indywidualną na Groń Jana Pawła II oraz 2 października br. jazdę indywidualną na czas Time Trial.

Trzy ostatnie zawody będą organizowane z sekcją  AQUILA PELETON Wadowice.