Strona główna » Niezwykli goście w Szkole Podstawowej w Paszkówce
EDUKACJA

Niezwykli goście w Szkole Podstawowej w Paszkówce

Szkoła Podstawowa w Paszkówce jest znana z tego, iż co jakiś czas odwiedzają ją uczniowie i nauczyciele z krajów europejskich.

Od roku 2008 szkoła bierze udział w projektach finansowanych przez Unię Europejską. Dzięki temu placówka może pochwalić się dobrym wyposażeniem, a także wymianami uczniów i nauczycieli z krajami partnerskimi. Dotychczas szkoła współpracowała ze Szwecją, Anglią, Walią, Słowacją, Czechami, Hiszpanią, Turcją, Grecją, Francją, Niemcami, Portugalią oraz Serbią.

W aktualnie realizowanym projekcie Erasmus+ Complexus nauczyciele z Paszkówki współpracują ze szkołami z Hiszpanii, Włoch oraz Serbii. 10 maja 2022 roku w szkole odbyła się wielka uroczystość powitania nauczycieli z w/w państw partnerskich. Radość była tym wielka, iż z powodu pandemii wizyty wymiany uczniowskiej i nauczycielskiej zostały zawieszone.

Udało się zorganizować ostatnią wizytę z nauczycielami, natomiast uczniowie współpracowali wirtualnie. Podczas tego spotkanie goście zostali powitani tradycyjnie chlebem i solą. Następnie odbyły się występy  uczniów klas młodszych, którzy zatańczyli krakowiaka, natomiast starsi zatańczyli Poloneza.

W kolejnych dniach do czwartku 12.05  uczniowie w sposób wirtualny wykonywali zadania wraz ze swoimi rówieśnikami: przedstawili swoje wersje Legendy o smoku wawelskim, uczestniczyli w konkursie Eurowizji , zaprezentowali  tańce narodowe, brali udział w warsztatach kulinarnych.  Uczniowie z Polski mieli okazję porozmawiać z nauczycielami goszczącymi szkołę, byli bardzo podekscytowani wizytą.

Wszyscy się cieszyli z niecodziennych zajęć, a także brzmieniem języka hiszpańskiego, włoskiego oraz serbskiego na korytarzach szkolnych.

Koordynator szkolnego projektu
Nauczyciel języka angielskiego Marta Wolińska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz