Strona główna » Słynna pisarka dla dzieci zawita do Wadowic
Co? Gdzie? Kiedy?

Słynna pisarka dla dzieci zawita do Wadowic

Prawdziwa gratka dla młodych czytelników! Już wkrótce Wadowice odwiedzi jedna z najpopularniejszych w kraju pisarek literatury dziecięcej!

Wadowicka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci  w wieku 7 – 9 lat na spotkanie autorskie z Justyną Bednarek – polską pisarką, ilustratorką,  autorką przygód najsłynniejszych skarpetek w kraju, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 11:30 (ul. Legionów 1).

Justyna Bednarek  jest obecnie jedną z ulubionych autorek wśród młodego pokolenia. Jej bestsellerowa książka pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” zdobyła wiele nagród i nominacji oraz trafiła do kanonu lektur szkolnych. Publikacja została okrzyknięta najlepszą książka dziecięcą  2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”. Zdobyła  też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy  w kategorii literatury dziecięcej oraz nominację literacką do prestiżowego tytułu Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.  Ukazujące się na przestrzeni ostatnich lat kontynuacje  niesamowitych przygód skarpetek regularnie podbijają wydawniczy rynek i serca czytelników. Pierwszy nakład II tomu o nowych perypetiach skarpetek rozszedł się w ciągu zaledwie dwóch tygodni, co jest najlepszym potwierdzeniem popularności autorki i wykreowanych przez nią bohaterów.

Młodzi czytelnicy z pewnością kojarzą także inne książki pisarki np. „Pięć sprytnych kun”, „Pan Kardan i przygoda z vetustasem” , „Basik Grysik i wrony”, „Babcocha” czy słynny cykl Dusia i Psinek-Świnek, który dzieci wprost uwielbiają! Dotychczas spod pióra autorki wyszło ponad 40 książek dla dzieci wielokrotnie nagradzanych i nominowanych w różnych konkursach literackich! Takiego spotkania nie można przegapić!

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spotkanie autorskie obowiązują zapisy. Szkoły podstawowe mogą zgłaszać grupy zorganizowane (I-III klasa) do końca maja (tel. 33 823 46 18).

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz