Strona główna » Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej
EDUKACJA

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej

dav

17 szkół podstawowych uczestniczyło w finałowym etapie I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych

Dnia 31 maja 2022 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 17 szkół.

Do eliminacji zaproszonych było 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Andrychowa oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Główną nagrodą w konkursie był 7 calowy tablet multimedialny. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Głównymi sponsorami, partnerami i firmami wspierającymi konkurs były:
– Maspex Wadowice
– Piume – artykuły szkolne i biurowe

Wyniki w finałowym etapie konkursu:
Artur Mądrala –  Szkoła Podstawowa w Izdebniku
Jan Ścibielski – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach
Hubert Panuś  – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tomicach

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o zakresy sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Ponadto celem było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych placówkach. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się między innymi pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej.

W przerwie konkursu zaprezentowano sale informatyczne w CKZiU Nr 2 w Wadowicach. Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonał Jacek Zarzycki wicedyrektor CKZiU Nr 2
w Wadowicach.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz