Strona główna » Koleją bliżej…
GOSPODARKA

Koleją bliżej…

Na kolejowy szlak Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała Główna powrócą w końcu BEZPOŚREDNIE pociągi z Bielska-Białej do Krakowa Głównego i z powrotem.

Na stacjach i przystankach kolejowych pojawiły się już plakaty stacyjne z rozkładami jazdy które będą obowiązywać od 12.06.2022 roku. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że od tego dnia po kilku latach przerwy na Linii Kolejowej 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała Główna powrócą w końcu BEZPOŚREDNIE pociągi z Bielska-Białej do Krakowa Głównego, jak również w relacji odwrotnej. Oznacza to więc, że pasażerowie z województwa śląskiego, jak i małopolskiego, w tym także m.in. z Bielska, Kóz, Kęt, Andrychowa, Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej, jak i okolicznych miejscowości będą mogli już bez żadnych utrudnień podróżować do i z centrum Krakowa.

Optymizmem napawa również czas przejazdu, zwłaszcza na odc. Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Kraków Główny, gdzie zdecydowana większość pociągów regionalnych pojedzie w czasie poniżej 1h. Doskonale wiemy, że przy częstych korkach na drodze, zwłaszcza w godzinach szczytów komunikacyjnych ciasne busiki przewoźników drogowych nie są w stanie pokonać tej trasy w czasie krótszym niż godzina, a komfort podróży pozostawia wiele do życzenia…

Ponadto od 25.06.2022 roku będzie można korzystając ze stacji linii kolejowej 117 dojechać już bezpośrednio w rejon Gorczańskiego Parku Narodowego,  czy też w rejon Tatrzańskiego Parku Narodowego , a dodatkowe pociągi uruchamiane na okres wakacyjny przez PKP Intercity, jak i Koleje Śląskie ubogacą ofertę przewozową na tej trasie.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz