Strona główna » Udana inauguracja sezonu Aquili Wadowice
SPORT I REKREACJA

Udana inauguracja sezonu Aquili Wadowice

Rozpoczęcie kolarskiego sezonu zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice mogą zaliczyć do udanych. Pierwsze rywalizacje w sezonie odbyły się w zawodach rangi Pucharu Polski na torze pumptrack w Polance Wielkiej.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski w kolarskiej konkurencji pumptrack, którą rozegrano w Polance Wielkiej, zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice odnieśli znaczące sukcesy. W obsadzie zawodów liczącej około 50. zawodników, w kategorii open kobiet zawody wygrała Marika Kudra, natomiast w kategorii open mężczyzn Wojtek Gnojek zajął drugie miejsce, o włos ustępując zwycięzcy zawodów, najlepszym zawodnikiem, który specjalizuje się w jeździe po muldach.

Swoje bardzo dobre starty odnotowali również młodzi zawodnicy Aquili. W kategorii żaków wygrała Zofia Strzebońska. Także Bartek Bednarz startując w kategorii żaków nie miał sobie równych. Natomiast miejsce czwarte w kategorii open zajął Patryk Lis, również na czwartym miejscu uplasowała się Hanna Strzebońska.

Natomiast w zawodach międzynarodowych bardzo dobrze pojechał Daniel Kołodziej, który na zawodach w Hamburgu wywalczył drugą lokatę. Wygrywał szereg biegów eliminacyjnych, natomiast brakło troszkę szczęścia w rozgrywce finałowej.

To dobre rozpoczęcie kolarskiego sezonu przez drużynę Auili Wadowice. Postawa reprezentantów wadowickiej Aquili napawa optymizmem przed kolejnymi zawodami.

Poziom sportowy zawodów, jak również organizacyjny w Polance Wielkiej stały na wysokim poziomie. Tym większe uznanie należy się organizatorom – grupie Kramarczyk Team oraz samorządowi gminy Polanka Wielka.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz