Strona główna » Klub podróżnika „Wśród dzikich plemion Etiopii”
TURYSTYKA

Klub podróżnika „Wśród dzikich plemion Etiopii”

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza 9 czerwca do Klubu Podróżnika „Bez Paszportu” na egzotyczną podróż do Etiopii z Michałem Szulimem.

Znany wokalista zespołu PLATEAU i podróżnik, zabierze nas w najgorętsze miejsce na Ziemi skąd wywodzi się kawa, którą miejscowi piją z solą i masłem. Poznamy też z bliska najbardziej dzikie plemiona świata i będziemy świadkami pewnej dziwnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę… Posłuchamy też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Dowiemy się też jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi.

Michał Szulim – autor książki „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże” (2017) oraz jej drugiej części (2019), wokalista zespołu PLATEAU, z którym nagrał 6 płyt i zagrał blisko 800 koncertów, podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie, współpracownik pisma podróżniczego „All Inclusive”, twórca bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl. Po spotkaniu będzie możliwość kupna obu książek z autografami autora.

Wstęp wolny
Klub Podróżnika „Bez Paszportu”
„Wśród dzikich plemion Etiopii” – Michał Szulim
9 czerwca (czwartek) godz. 18:00
Sala kameralna WCK

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz