Strona główna » Zapisy na letnie półkolonie w WCK
WYDARZENIA

Zapisy na letnie półkolonie w WCK

Od dzisiaj (7 czerwca) w WCK rozpoczynają się zapisy na dwa turnusy wakacyjnych półkolonii. W programach są m.in.: wycieczki, gra terenowa, warsztaty, ognisko, seanse kinowe i wiele innych atrakcji.

Na pierwszy, „bajkowy” turnus przeznaczony dla dzieci z klas I – III, WCK zaprasza już od 11 do 15 lipca, a drugi,  „podróżniczy” dla dzieci z klas IV – VI,  od 18  do  22 lipca. Można zapisywać się online lub bezpośrednio w sekretariacie WCK. Organizatorzy zapewniają wyżywienie (obiad oraz drugie śniadanie). Zajęcia będą się rozpoczynały o godz. 8:00, a kończyły o godz. 15:30. Rodzice mogą odbierać dzieci do godz. 16:00.

Koszt turnusu: 450 zł

Zapisy na półkolonie rozpoczynają się 7 czerwca 2022 r. poprzez portal strefazajec.pl na stronie www.wck.wadowice.pl lub bezpośrednio w sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe programy turnusów

Bajkowy turnus  (I – III klasa) od 11 do 15 lipca

Młodsze dzieci przeniosą się w bajkowy świat i poznają przygody bohaterów klasycznych bajek, rozwiną swoje umiejętności plastyczne, teatralne oraz interpersonalne. Każdy dzień upłynie pod hasłem innej bajki.

W programie:

  • Całodniowa wycieczka do Alpaquero w Międzyrzeczu Górnym oraz Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu;
  • Wycieczka do fabryki lodów (Cukiernia Wadowice w Kleczy Dolnej) wraz degustacją lodów;
  • Warsztaty w Muzeum Miejskim;
  • Seans bajkowy w Kinie Centrum;
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasy;
  • Zabawy integracyjne, gry w budynku WCK, gra terenowa w Parku Miejskim, tance, „bitwa śnieżna”, eksperymenty z suchym lodem, prace plastyczne, gra w Quidditcha, przyrządzanie magicznych eliksirów itp. Patronami zabaw będą Minionki, Harry Potter, Król Lew i inne postaci.

Podróżniczy turnus (IV – VI klasa) od 18  do  22 lipca

Starsze grupy wyruszą w podróż dookoła świata. Poznają nowych przyjaciół, zgłębią tajniki różnych zakątków świata, sami zamienią się w podróżników biorąc udział w wycieczkach. Otrzymają paszporty, a przed każdymi zajęciami uzyskają wizy żeby udać się w niezapomnianą podróż.

W programie:

  • Całodniowa wycieczka do Wioski Świata oraz Muzeum Agatów w Rudnie z ogniskiem wycieczka do fabryki lodów wraz degustacją lodów;
  • Warsztaty w Muzeum Miejskim;
  • Seans bajkowy w Kinie Centrum;
  • Projektowanie biletu, zabawy muzyczne, poznawanie zasad i instrukcji samolotowych, nauka znaków chińskich, zawody w jedzeniu pałeczkami, tańce innych narodów, gra z wykorzystaniem mapy i kompasu, smakowe zagadki, zabawa z proszkiem Holly, „podróże”  m.in. do Chin, Kenii, obu Ameryk.

Zapisy na półkolonie w WCK TUTAJ

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz