Strona główna » Uratowali małą kotkę
WYDARZENIA

Uratowali małą kotkę

Policjanci z drogówki uchronili małego kotka przed potrąceniem na ruchliwej drodze krajowej, zabrali go do radiowozu, podzielili się z nim posiłkiem i zapewnili mu dalszą opiekę

W piątkowe popołudnie (03.06.2022) aspirant sztabowy Tomasz Łąka oraz sierżant sztabowy Lucjan Galski z Komendy Powiatowej Policji pełnili służbę na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 16 w Bulowicach kontrolując prędkość kierowców jadących drogą krajową numer 52 dostrzegli, że na ruchliwej trasie znalazł się mały białorudy kot. Mundurowi natychmiast podbiegli do czworonoga i zabrali go do radiowozu. Następnie widząc, że kotek jest głodny nakarmili go swoim posiłkiem i napoili wodą. Kiedy kociak poczuł się pewniej zaczął zwiedzać radiowóz, a także wspiął się po policyjnym mundurze aby bliżej poznać policjantów, którzy ocalili mu życie.

Funkcjonariusze pytając mieszkańców ulicy Bielskiej próbowali ustalić właściciela kotka. Kiedy jednak poszukiwania nie dały pozytywnego rezultatu mundurowi oddali futrzaka pod opiekę lekarza weterynarii z „Open Vet” w Kętach. Tam dowiedzieli się, że jest to dwumiesięczna kotka.

Lecznica mając na względzie dobro zwierzęcia już znalazła kotce nowy dom lecz w przypadku gdy do dwóch tygodni zgłosi się jej poprzedni właściciel będzie mógł odebrać swojego kotka.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz