Strona główna » Wpadł podejrzany o zabójstwo 21-latka
WYDARZENIA

Wpadł podejrzany o zabójstwo 21-latka

Policjanci zatrzymali pochodzącego z Hiszpanii 35-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo 21-latka.

Wczoraj (9 czerwca) tuż po godz. 6:00 dyspozytorzy numeru alarmowego 112 otrzymali od przypadkowego przechodnia zgłoszenie o leżącym i nie dającym oznak życia młodym mężczyźnie na drodze leśnej w Libiążu. Skierowano na miejsce patrol Policji i załogę Pogotowia ratunkowego. Okazało się, że leżący na ziemi zmarły młody mężczyzna posiadał obrażenia ciała w postaci ran kłutych klatki piersiowej i pleców.

Na miejsce przybył zatem prokurator wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą KWP w Krakowie i KPP w Chrzanowie. Śledczy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Denatem okazał się być 21-letni mieszkaniec Libiąża. Następnie ciało zmarłego przekazano do ZMS CM UJ w Krakowie celem wykonania sekcji zwłok a Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła tej sprawie śledztwo o przestępstwo z art 148§1 kk tj. zabójstwo.

Na skutek szeroko zakrojonych czynności operacyjnych wytypowano sprawcę zdarzenia, który został zatrzymany tego samego dnia przez chrzanowskich kryminalnych w Libiążu. Zatrzymany 35-letni mężczyzna jest obywatelem Hiszpanii od wielu lat mieszkającym na terenie powiatu chrzanowskiego. Zatrzymane zostały również inne osoby mogące mieć związek z przedmiotowym zdarzeniem a ich rola będzie weryfikowana w toku dalszych czynności.

Aktualnie realizowane są przesłuchania świadków, analiza bilingów telefonicznych, monitoringów celem ustalenia przebiegu zdarzenia, weryfikacji roli poszczególnych osób w tej sprawie oraz ustalenia motywów działania sprawcy. Sprawa jest rozwojowa. O kolejnych jej etapach będziemy informować w zależności od zgody śledczych.

Źródło: Małopolska Policja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz