Strona główna » Huczne otwarcie boiska sportowego w Wadowicach
SPORT I REKREACJA

Huczne otwarcie boiska sportowego w Wadowicach

W sobotni poranek otwarto nowe boisko sportowe na stadionie MKS Skawa Wadowice. Nowy obiekt, to pierwsze tego typu w Małopolsce i najnowocześniejsze w Polsce boisko ze sztuczną trawą IV generacji.

Nowy obiekt na stadionie MKS Skawa Wadowice, który oficjalnei otwarto w sobotę, 11 czerwca br.,  to pierwsze tego typu w Małopolsce i najnowocześniejsze w Polsce boisko ze sztuczną trawą IV generacji. Jako jedyne w Polsce spełnia wszystkie trzy istotne wymogi:

► Po pierwsze, NAWIERZCHNIA boiska to sztuczna trawa IV generacji, która jest bezzasypowa, przyjazna środowisku, nowocześniejsza, łatwiejsza w utrzymaniu oraz dająca większy komfort gry.

► Po drugie, pole gry ma WYMIARY 105 x 68 metrów, co jest zgodne z wytycznymi IFAB (International Football Association Board) dotyczącymi wielkości boisk do gry profesjonalnej,

► Po trzecie, OŚWIETLENIE pionowe pola gry ma poziom natężenia 500 LX, co jest zgodne z przepisami licencyjnymi do rozgrywek piłkarskich na szczeblu centralnym.

Koszt budowy obiektu wyniósł blisko 4,5 mln zł, z czego aż 3,6 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Uroczystość otwarcia nowego obiektu zbiegła się z obchodami 115-lecia działalności Miejskiego Klubu Sportowego Skawa Wadowice, a imprezy sportowo-rekreacyjne zaplanowano na cały, sobotni dzień.

Rozgrywki sportowe piłki nożnej zainaugurowały zespoły Żaków i Skrzatów, a po nich rozpoczął się Memoriał Sławomira Świstka, z udziałem 12. drużyn z Małopolski i Śląska.

O 13:30 zaplanowano turniej młodzików, a o 15:00 turniej trampkarzy. W tym samym czasie na sąsiednim boisku odbędzie się mecz okręgówki pomiędzy Skawą Wadowice a LKS Zgoda Byczyna, w barwach którego występuje dawna gwiazda Wisły Kraków Ryszard Czerwiec.

Mecz rozpocznie wychowanek Skawy i były reprezentant Polski Stanisław Sobczyński, a na ławce trenerskiej zasiądzie Mariusz Kondak z Wadowic – niedawny zdobywca Pucharu Polski jako asystent pierwszego trenera Rakowa Częstochowa. Przed spotkaniem i w przerwie meczu piłkarzy na murawie zastąpią… cheerleaderki z jednego z najlepszych zespołów tanecznych w Polsce Cheerleaders Ergo Śląsk, które przygotowały niezwykłe pokazy artystyczne. Mecz skomentuje duet Paweł Panuś – dr Konrad Meus, który historię Skawy i Wisły zna jak mało kto. Zaraz po starciu oldbojów nasz historyk przeprowadzi wywiady z piłkarzami, a na murawie zaprezentuje się kobieca reprezentacja Wadowic, która zagra z Akademią Kobiecej Piłki Wisłą Brzeźnica.

To nie wszystko! Od rana na stadionie będzie funkcjonować ogromna strefa gastronomiczna, zorganizowana przez Galicjankę, a od 14:00 wielka strefa zabaw dla dzieci, w której znajdą się: dmuchańce, tory przeszkód dla dzieci, urządzenie do mierzenia siły strzału, animacje taneczne oraz tablice Quiz z pytaniami o historię Skawy Wadowice.

A na koniec przeniesiemy się do Holandii! O 20:30 wszyscy uczestnicy wydarzenia zasiądą przed wielkim ekranem w Strefie Kibica i obejrzą transmisję meczu Ligi Narodów pomiędzy reprezentacjami Holandii i Polski. W przerwie meczu zaplanowano z kolei oficjalne włączenie oświetlenia na nowym boisku, na którym pod opieką jednego z animatorów dzieciaki będą mogły pograć w piłkę do późnych godzin nocnych.

Głównymi organizatorami całego wydarzenia są Gmina Wadowice i MKS Skawa Wadowice, a współorganizatorami: WCK Wadowice, LKS Olimpia Chocznia, PUKS Karol Wadowice, KS Zaskawianka Wadowice, LKS Iskra Klecza oraz Husaria Klecza Dolna. Sponsorami otwarcia boiska są: Maspex Wadowice, Galicjanka, WadowiceNET, Spółdzielnia Wizan, Mat-Bruk, Sigmadruk oraz Mrugacz Auto Serwis. Patronat honorowy nad imprezą objęli: członek zarządu województwa małopolskiego Iwona Gibas oraz burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

IMG_4581

Zdjęcie 1 z 20

Dokładny harmonogram wydarzenia:

8:30 | Oficjalne otwarcie bram obiektu i turnieje żaków oraz skrzatów: Karol Wadowice (organizator), Skawa Wadowice, Iskra Klecza, Olimpia Chocznia.

10:00 | Memoriał Sławomira Świstka – turniej orlików: Skawa Wadowice (organizator), Szombierki Bytom, Karol Wadowice, Skawa Jaroszowice, Hejnał Kęty, Akademia Team Gliwice, Fablok Chrzanów, Jedynka Krzeszowice, Zaskawianka Wadowice, Rymer Rybnik, Strzelec Budzów, Ruły United.

13:30 | Turniej młodzików: Zaskawianka (organizator), Karol Wadowice, Husaria Klecza, Skawa Wadowice, Olimpia Chocznia, Iskra Klecza.

14:00 | Otwarcie strefy zabaw dla dzieci

14:00 | Mecz ligi okręgowej: MKS Skawa Wadowice vs. LKS Zgoda Byczyna (na boisku głównym MKS Skawa)

15:00 | Turniej trampkarzy: Iskra Klecza, Karol Wadowice, Skawa Wadowice

16:30 | Część oficjalna i przekazanie kluczy do nowego boiska

17:00 | Mecz Otwarcia: Oldboje Gminy Wadowice vs. Oldboje Wisły Kraków

19:15 | Mecz dziewcząt: Wadowice Girls vs. AKF Wisła Brzeźnica

20:45 | Strefa Kibica – transmisja meczu Ligi Narodów: Holandia vs. Polska na dużym ekranie

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz