Strona główna » Osiem osób rannych w wypadku drogowym
WYDARZENIA

Osiem osób rannych w wypadku drogowym

Osiem osób poszkodowanych, w tym dwoje dzieci – to skutek wypadku, do którego doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 28 w Gorzeniu Górnym. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W niedzielę (12 czerwca br.) około godz. 7.30, na drodze krajowej 28 w Gorzeniu Górnym, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo, z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Skoda. W wyniku zderzenia zapaliła się komora silnika w samochodzie volvo. Na szczęście podróżujący tym pojazdem (czterej mężczyźni) w porę go opuścili.

W wypadku poszkodowanych zostało łącznie 8 osób w tym dwoje dzieci w wieku 9 i 11 lat, które trafiły do szpitala w Krakowie. 9-latka została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Wadowicach, Suchej Beskidzkiej oraz Oświęcimiu. Droga w tym miejscu była zablokowana przez około 3 godziny, dla pojazdów zostały wyznaczone objazdy lokalnymi drogami.

Wadowiccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz