Strona główna » Wadowicki KRUS ma powody do dumy
WYDARZENIA

Wadowicki KRUS ma powody do dumy

14 czerwca w Ministerstwie Edukacji i Nauki odbyła się gala III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. W wydarzeniu wzięli udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Prezes KRUS Aleksandra Hadzik oraz Zastępca Prezesa KRUS Marek Surmacz. Oddział Regionalny KRUS w Krakowie reprezentowali Dyrektor KRUS Justyna Kosecka oraz Kierownik PT KRUS w Wadowicach Mateusz Przejczowski. Podczas uroczystości Laureaci Konkursu otrzymali dyplomy oraz tablety ufundowane przez Prezesa KRUS oraz upominki od Ministra Edukacji i Nauki.

Warto nadmienić, iż jednym z Laureatów Konkursu jest mieszkaniec powiatu wadowickiego – Bartłomiej Jończy, uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Władysława Broniewskiego w Przybradzu, którego Rymowanka znalazła się wśród 20 najlepszych w całej Polsce. Małopolska może się pochwalić jeszcze jednym Laureatem – został nim również Kamil Talaga z powiatu myślenickiego.

III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym adresowany był do dzieci urodzonych w latach 2008-2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci odnoszące się do pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. 

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” i miała na celu popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych. Wydarzenie było częścią kampanii prewencyjnej KRUS – „Rola rolnika, by upadku unikał”. W trzeciej edycji konkursu uczestniczyło 1 521 dzieci z terenów wiejskich. 

Rymowanki, zgodnie z Regulaminem Konkursu, w pierwszej kolejności oceniły Wojewódzkie Komisje Konkursowe, a na etapie centralnym – powołana przez Prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa.

„Bardzo się cieszę, że praca Bartłomieja została doceniona na Centralnym etapie Konkursu. To wielki powód do dumy, nie tylko dla Niego, Jego rodziców, nauczycieli, ale również dla nas – pracowników PT KRUS w Wadowicach. Szczerze zachęcam wszystkie dzieci naszego powiatu do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Kasę – bo jak widać, szanse na znalezienie się wśród najlepszych są naprawdę realne. Ze swojej strony dodam, że również w Konkursie Plastycznym możemy pochwalić się olbrzymim sukcesem, ponieważ Karol Lipka – uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Nidku zajął I miejsce w Polsce w kategorii wiekowej kl. 0 – III. Można zatem śmiało stwierdzić, że w tym roku rozbiliśmy bank – przekazał nam Kierownik PT KRUS w Wadowicach Mateusz Przejczowski

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz