Strona główna » Areszt dla sprawcy zabójstwa w Stroniu
WYDARZENIA

Areszt dla sprawcy zabójstwa w Stroniu

Na 3 miesiące został aresztowany 72-letni mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska – sprawca zabójstwa 62-latka w Stroniu. Funkcjonariusze wadowickiej policji na rozwiązanie sprawy potrzebowali zaledwie kilku dni.

W sobotę (11 czerwca br.), funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z prywatnych domów w miejscowości Stronie. Ciało zostało znalezione przez członka rodziny. Obrażenia na ciele denata wskazywały, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Oględziny kryminalistyczne z biegłym z zakresu medycyny sądowej ujawniły na ciele 62-latka liczne rany kłute w okolicy klatki piersiowej oraz brzucha.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczał ślady. Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informację na temat zabójstwa, ustalali świadków i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 62-latka, a także o sprawcy.

Czynności w związku z tym zdarzeniem trwały nieprzerwanie przez cztery dni. Policjanci przesłuchali kilkadziesiąt osób, wykonali kilkanaście przeszukań domów, a także zatrzymali kilka osób, które mogłyby mieć związek z tym zdarzeniem.

Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń dawały kolejne punkty odniesienia w sprawie. Kluczowym elementem okazało się porównanie i zabezpieczenie materiału DNA. W rezultacie, w poniedziałek (13 czerwca br.) około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W środę (15 czerwca br.) w Prokuraturze Rejonowej w Wadowickich mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność obszerne wyjaśnienia.

Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz