Strona główna » Zapisz się na wakacyjne zajęcia w bibliotece!
Co? Gdzie? Kiedy?

Zapisz się na wakacyjne zajęcia w bibliotece!

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią i obostrzeniami covidowymi Wadowicka Biblioteka Publiczna powraca z wakacyjnymi zajęciami dla dzieci! Będzie twórczo, ciekawie, różnorodnie, a  przy okazji z ważnym przesłaniem!

W tym roku  w ramach wakacyjnych zajęć Wadowicka Biblioteka Publiczna realizuje projekt, mający na celu zachęcanie młodych ludzi do twórczego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. „Żyj kreatywnie…bez uzależnień” to cykl cotygodniowych spotkań dla dzieci i młodzieży, które będą atrakcyjną alternatywą dla zagrożeń i uzależnień, czyhających na nich we współczesnym świecie. 

Podczas wakacji młodzi ludzie  będą mogli uczestniczyć w różnych bezpłatnych warsztatach m.in. malarskich, tanecznych lub grafiki artystycznej. Będą odkrywać tajniki sztuki magicznej, a nawet próbować swoich sił w produkcji czekolady.  Z kolei miłośnicy sztuki teatralnej nie mogą przegapić spektaklu „Prastara Książnica- skarb i tajemnica” o przygodach piratki Kiry, która  dociera do zaginionej wyspy z ukrytym skarbem i….o zgrozo pozbawionej internetu! Ciekawą propozycją jest również warsztat teatralno-profilaktyczny „Wehikuł czasu”, który pozwoli dzieciom wcielić się w rolę prawdziwych aktorów oraz zabierze je w niezwykłą podróż, w trakcie której zbudują rakietę, zmierzą się z zagadkami i czarodziejskim labiryntem. Warto podkreślić, że oba wydarzenia teatralne nie tylko gwarantują świetną zabawę, ale mają również wydźwięk profilaktyczny –  promują zdrowy styl życia i świadome korzystanie z Internetu.

Dodatkowo przed każdymi warsztatami odbędą się krótkie (10-minutowe)  pogadanki z dziećmi na temat różnych zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z nałogami i niezdrowym trybem życia. Dyskusje poprowadzą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat z terenu Gminy Wadowice i są BEZPŁATNE! W związku z ograniczoną ilością miejsc na spotkania obowiązują zapisy osobiste lub telefoniczne (33 823 46 18)!

Cykl wakacyjnych spotkań zakończy Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się  30 sierpnia w  Parku Miejskim w Wadowicach. Na najmłodszych będzie czekać tam mnóstwo atrakcji m.in. ciekawie zajęcia animacyjne i profilaktyczne, bańki mydlane, balonowe zoo, pokaz magii, malowanie twarzy, zjeżdżalnia Psi Patrol i wiele innych.  Uczestnicy pikniku będą mogli również skorzystać ze stoiska profilaktycznego Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, w którym można otrzymać fachową pomoc oraz nabyć materiały profilaktyczne. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do budynku Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1).

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków Gminy Wadowice.

Harmonogram wakacyjnych zajęć:

5 lipca, godz. 10:00 – Artystyczna grafika dla każdego – warsztaty 

12 lipca, godz. 10:00 – Teatr profilaktyczny “Prastara Książnica – skarb i tajemnica”

19 lipca, godz. 10:00 – Czekoladowy zawrót głowy – warsztaty

26 lipca, godz. 10:00 – Odkrywanie malarskiego talentu – warsztaty

2 sierpnia, godz. 10:00 – Interaktywny pokaz magii

9 sierpnia, godz. 10:00 – W tanecznym rytmie – warsztaty

16 sierpnia, godz. 10:00 – Teatralna podróż wehikułem czasu – warsztaty teatralno-profilaktyczne

23 sierpnia, godz. 10:00 – Tworzenie własnej ekotorby – warsztaty

30 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00 – Profilaktyczny Piknik w Parku Miejskim

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz