Strona główna » Nie lękajcie się. Jest rodzina!
STYL ŻYCIA

Nie lękajcie się. Jest rodzina!

Jak na przestrzeni ostatnich 15 lat zmieniło się postrzeganie rodzin, szczególnie tych dużych. Jak dziś inwestuje się w rodzinę, jakie działania należy podjąć, aby „wypłaszczyć” krzywą demograficzną spadającą drastycznie. Czy wprowadzone rządowe programy społeczne wzmocniły polską rodzinę? O tym wszystkim rozmawiano w trakcie panelu społeczno-ekonomicznego, pt. „Polityka rodzinna – co udało się osiągnąć i co dalej?”

W ramach trzydniowego Zjazdu Dużych Rodzin w Wadowicach w sobotę, 2 lipca br. w Wadowickim Centrum Kultury zorganizowany został społeczno-ekonomiczny, w którym wzięli udział m.in. Minister Rodziny Marlena Maląg oraz Minister Sportu Kamil Bortniczuk – uczestnik zjazdu, ojciec piątki dzieci!

Minister Marlena Maląg powiedziała podczas swojego wystapienia, że rząd Zjednoczonej Prawicy od początku wspiera polskie rodziny, a oprócz wprowadzonego programu 500 plus, wprowadzono dla rodzin z małymi dziećmi Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

X Zjazd Dużych Rodzin zorganizowany został pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina!” w dniach 1-3 lipca 2022 r. w Wadowicach. Hasło spotkania jest nawiązaniem do słów Jana Pawła II z 22 października 1978 r., wygłoszonych na rozpoczęcie pontyfikatu na Placu św. Piotra w Rzymie. W świecie, który niesie ze sobą wiele niepokojów, na które nie mamy wpływu, z którymi musimy się zmagać, to właśnie rodzina jest ostoją, azylem – miejscem, gdzie nie ma strachu, głodu, zimna i wojny. A jeśli nawet bywa, że dzieją się w niej rzeczy trudne, to mamy przecież siebie nawzajem i jedyna walka, jakiej chcemy, to walka o nas, o dobro nasze i naszych dzieci, o ich przyszłość, o lepszy świat.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz