Strona główna » Święto plonów w gminie Andrychów
STYL ŻYCIA

Święto plonów w gminie Andrychów

Sołectwo Zagórnik gościło uczestników Święta plonów gminy Andrychów.

W sobotę, 10 września br. mieszkańcy gminy Andrychów oraz zaproszeni goście wzięli udział w dorocznych uroczystościach dożynkowych. Gospodarzem Gminnego Święta Plonów było sołectwo Zagórnik.

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., której przewodniczył ks. Stanisław Czernik. Po Eucharystii, o dożynkowych tradycjach opowiedziała Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie Czesława Wojewodzic.

W dalszej części dożynkowych obchodów, okazały bochen chleba na ręce gospodarza gminy Andrychów burmistrza Tomasza Żaka przekazali starostowie dożynek Anna i Paweł Nowakowie.

W części artystycznej wystąpili m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, Chór Misericordias Domini z Zagórnika, Orkiestra Dęta z OSP Roczyny oraz zespół Servoos Family

Fot. Radio Andrychów