Strona główna » Dzień Papieski w Wadowicach
RELIGIE

Dzień Papieski w Wadowicach

– Ojciec Święty żył i pracował, mając stałą świadomość obecności Boga. Modlitwa towarzyszyła mu w pracy, a praca zbliżała go do Boga – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który w Dniu Papieskim odprawiał Mszę św. w rodzinnej parafii Karola Wojtyły w Wadowicach.

Na początku Mszy św. ks. Jarosław Żmija zauważył, że podczas spotkań z wiernymi św. Jan Paweł II wręczał im najczęściej różańce. Podkreślił, że dzisiejsza Ewangelia także wzywa do modlitwy. – Chcemy modlić się, abyśmy wiary nie stracili, abyśmy byli jej świadkami w naszej ojczyźnie i dla całego świata – mówił ksiądz proboszcz.

Podczas homilii kard. Stanisław Dziwisz zwrócił uwagę, że dzisiejsza Ewangelia poucza, byśmy modlili się zawsze, wytrwale i z wiarą. – Może czasem nam się wydaje, że nasze modlitwy nie docierają do Boga, do Jego Serca, bo nie dzieje się tak, jakbyśmy chcieli. Zapominamy wtedy o modlitwie i uciekamy w aktywność, licząc tylko na własne siły – mówił kardynał podkreślając, że nie ma modlitw niewysłuchanych. – Nasz Ojciec w niebie wsłuchuje się w każdą naszą prośbę i zawsze chce naszego dobra. On lepiej od nas zna głębię naszego serca i na pewno nie będzie zwlekał w naszych sprawach – dodawał.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz