Strona główna » Koncert Papiesko -Patriotyczny
Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert Papiesko -Patriotyczny

Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach serdecznie zaprasza na Koncert PAPIESKO
-PATRIOTYCZNY, który odbędzie się w najbliższą sobotę 12 listopada o godzinie 18:40 (Po Mszy Świętej o godzinie 18:00) w Kościele Parafialnym pw. Św. Macieja w Andrychowie.

W programie Koncertu usłyszycie Państwo m.in. ulubione piosenki Papieża Polaka Jana Pawła II i utwory związane z Nim m.in.: Leć Muzyczko, Abba Ojcze, Barka, Moje Miasto Wadowice, Nie zastąpi Ciebie nikt, Pieść o Janie Pawle II, Nie lękajcie się, Gaude Mater Polonia, Takie jest prawo Miłości, Wśród tylu dróg, Święty Uśmiechnięty (Taki Mały, Taki Duży) oraz inne ciekawe aranżacje religijne i klasyczne na Orkiestrę.

W II części zespół zaprezentuje utwory, które były wykonywane podczas pożegnania przez Orkiestrę
z Roczyn m.in. Kardynała Karola Wojtyłę w 1978 roku w Roczynach – „Marsz Podhalański”, a później Papieża Jana Pawła II w Wadowicach w 1999 roku – „Góralu czy Ci nie żal”, jak również na Lotnisku Balice w Krakowie w 2016 roku Papieża Franciszka –„My Way” i Hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”.

W trakcie Koncertu będą przytaczane fragmenty nowo wydanej Publikacji o Orkiestrze z Roczyn, które są wspomnieniami z tych wspaniałych chwil ze spotkań Muzyków z Roczyn z Papieżem Janem Pawłem II
i Papieżem Franciszkiem.

Natomiast w części finalnej Orkiestra z Roczyn wykonana znane pieśni i utwory patriotyczne nawiązując do obchodów Święta Odzyskania Niepodległości tj.: Rozkwitały pąki białych róż, Hej, hej ułani, Rota, Warszawianka, O mój rozmarynie, Przybyli ułani, Czerwone maki na Monte Cassino, Marsz Polonia, Szara Piechota, Serce w plecaku, Mury, Powstanie 44, Ojczyzno Ma, Wierzby Płaczące, Hej Sokoły, Dziewczyna z Granatem, Żeby Polska była Polską i Wiązanka Pieśni Żołnierskich. Wszystko w towarzystwie znakomitych Solistek. Zapraszamy do wspólnego śpiewania i przeżywania duchowej, muzycznej uczty!

Koncert będzie podsumowaniem 150-lecia Orkiestry, Jej olbrzymich ostatnich osiągnięć, nagrania płyty CD i DVD oraz zaprezentowana zostanie nowo wydana Kronika z okazji Jubileuszu jednej z najstarszych Orkiestr w Polsce składająca się z ponad 320 stron z wieloma zdjęciami.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz