Strona główna » Chciał zabić kierowcę biskupa
WYDARZENIA

Chciał zabić kierowcę biskupa

30-letni nożownik usiłował zabić kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza. Do bestialskiego ataku doszło w niedzielę przed kościołem w Myślenicach. Sprawca został złapany.

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa 56-letniego mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej – kierowcy ks. biskupa Roberta Chrząszcza. Do bestialskiego ataku doszło w niedzielę, 13 listopada br. w okolicy kościoła pw. Podniesienia Krzyża w Myślenicach. 

Przed godziną 15-tą na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. na Chełmie. Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego  mężczyznę, który był przytomny, miał obrażenia m.in. na głowie i tułowiu. Został opatrzony przez ratowników, a następnie trafił do myślenickiego szpitala w ciężkim, zagrażającym życiu stanie.  

56-letni mieszkaniec kalwarii Zebrzydowskiej został zaatakowany chwilę wcześniej, gdy spacerował nieopodal. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem i zbiegł, a ranny przeszedł pod kościół, gdzie wezwano Pogotowie Ratunkowe i Policję. 

Policjanci ustalili, że za atak może być odpowiedzialny 30-letni mieszkaniec Myślenic i rozpoczęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Na miejsce skierowano do udziału w obławie m.in. 40 mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tymczasem na miejscu zdarzenia śledczy prowadzili oględziny, zabezpieczając wszelkie możliwe ślady.  
Tuż po godzinie 18-tej sprawca brutalnego ataku został zauważony przez myślenickiego dzielnicowego. Napastnik szedł poboczem ulicy. Był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila. Został zatrzymany i przewieziony do myślenickiej komendy, a następnie osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych. Na miejscu został również zabezpieczony  użyty przez niego nóż.

Stan zdrowia pokrzywdzonego aktualnie jest stabilny i w dniu dzisiejszym zostanie on przesłuchany w Szpitalu przez Prokuratora. Uzyskano opinie biegłego sądowego, z której wynika, iż pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ran kłutych głowy, klatki piersiowej oraz rany ciętej opuszka kciuka lewego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres trwający powyżej 7 dni. Obrażenia te wyczerpują znamiona opisane w art. 157 § 1 kk.

Po przesłuchaniu pokrzywdzonego podjęta zostanie decyzja w zakresie przedstawienia zarzutów, a następnie wykonane zostaną czynności z udziałem podejrzanego oraz podjęta zostanie decyzja w zakresie skierowania wniosku w przedmiocie stosowania środka zapobiegawczego.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz