Strona główna » Nowy wymiar Kina „Centrum”
KULTURA

Nowy wymiar Kina „Centrum”

Jaśniejszy obraz i nowy system projekcji trójwymiarowej już w tym miesiącu w wadowickim kinie. Nową jakość projekcji będzie można zobaczyć szczególnie od połowy grudnia gdy premierowo na ekranie kina Centrum pojawi się długo oczekiwany film pt. ”Avatar Istota Wody”.

Dwanaście lat temu kino „Centrum” przeszło pierwszą technologiczną rewolucję. Na początku 2010 roku zainstalowano nowy ekran i projektor cyfrowy. Pierwszym filmem wyświetlanym w technologii cyfrowej był „Avatar”. Teraz historia zatacza koło i druga część kultowego „Avatara” będzie jednym z pierwszych filmów wyświetlanych w nowej technologii i w lepszej jakości projekcji. Zapewni ją nowy projektor laserowy oraz nowy srebrny ekran, który przystosowany jest do najnowocześniejszego systemu projekcji trójwymiarowych. Ponadto do filmów 3D nie będzie trzeba używać ciężkich okularów udostępnianych w kinie. Zastąpią je lekkie okulary, które będzie można kupić w kasie kina i wielokrotnie wykorzystać. Ich cena to jedynie 4 zł. Oprócz projektora, ekranu i systemu 3D wymienione zostaną kinowe serwery, dzięki którym kino będzie mogło wyświetlać wszystkie produkcje, także te produkowane w nowych technologiach.

Lepsza jakość kina to również ukłon w stronę ekologii i duża oszczędność, gdyż projektory laserowe są kilkakrotnie mniej energochłonne! Pozwali to zaoszczędzić WCK ponad kilkanaście tyśięcy rocznie, które trzeba było przeznaczyć na wymianę specjalistycznych żarówek do projektora kinowego.

Wymiana sprzętu, która będzie kosztowała prawie pół miliona złotych jest możliwa dzięki uzyskaniu przez Wadowickie Centrum Kultury dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Lokalną Grupę Działania „Wadowiana”.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz