Brąz dla Grass Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej

31 stycznia 2023 08:47:37

  W dniach 28-29 stycznia w Mielcu odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie do lat 20, w których wystartowali zawodnicy z klubu sportowego SKS Grass Hopper Kalwaria. W skład drużyny wchodzili Ireneusz Filek (17lat) Mikołaj Adamczyk (15lat) Piotr Włodarczyk (14lat). Była to zdecydowanie najmłodsza drużyna turnieju.

  

Brąz dla Grass Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej

  Zawodnicy reprezentujący Kalwaryjski klub zdobyli BRĄZOWY MEDAL. Jest to spektakularny wynik biorąc pod uwagę wiek naszych zawodników. W meczu o wejście do szerokiego finału (najlepsza 8 drużyn) kalwarianie pokonali zdecydowanie PKSzerm Warszawa II, następnie w ćwierćfinale rozprawili się ze zdecydowanymi faworytami turnieju AZS AWF Kraków, by w półfinale ulec nieznacznie 45-43 drużynie Piasta Gliwice po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu.

  Na drodze do medalu naszym zawodnikom stanęła drużyna broniąca brązowego krążka z ubiegłego roku, w skład której wchodził m.in. Mistrz Świata Antoni Socha tj. PKSzerm Warszawa I. Ale ku zdziwieniu obserwatorów i tutaj młodziutka drużyna z Kalwarii poradziła sobie perfekcyjnie wygrywając 45-39.

  Warto podkreślić, że zawodnicy biorący udział w tych Mistrzostwach od dłuższego czasu są też w ścisłej Kadrze Narodowej Juniorów reprezentując nasze miasto, gminę, oraz na arenach krajowych jak i międzynarodowych. Sukces ten nie byłby możliwy beż ciężkiej pracy zawodników i trenera Felixa Frasia, oraz wsparciu firmy produkującej topowej jakości sprzęt szermierczy tj. Leon Paul.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane