Turniej Charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”

5 marca 2023 20:30:06

  W niedzielę 19.03.2023 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej w Hali Sportowej przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowany zostanie Turniej Charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”.  W czasie Turnieju będą zbierane środki na leczenie Marysi i Olusia z Podolan oraz Zosi Pająk ze Skawinek.

  

Turniej Charytatywny „Wszystkie dzieci nasze są”

  W tym dniu zostanie zorganizowany Turniej Halowy (gramy 5 +1), ozdobą wydarzenia będą spotkania zespołów Oldboys między innymi Kalwarianki, Skawy Wadowice, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy też do udziału w licytacjach około godz. 14:00

  

  Ruszają zapisy na wspomniany Charytatywny Turniej Halowy, zapisy SMS: 509-554-654 – zapisy do 15.03 - liczba miejsc ograniczona, zachęcamy by nie zwlekać z zapisami drużyn! Wpisowe 200 zł.

  W czasie całego dnia prowadzona będzie zbiórka datków na rzecz dzieci, odbędą się licytacje pamiątek sportowych i innych gadżetów, zostanie zorganizowana loteria fantowa, będzie też mała gastronomia i atrakcje dla najmłodszych, malowanie twarzy, warkoczyki, zumba zapraszamy całe rodziny do udziału – mówi Tomasz Baluś, Prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

  Marysia i Oluś są cudnym rodzeństwem, wcześniakami które przyszły na świat już w 27. tygodniu ciąży jako małe okruszki, ważyły 595 g – Marysia i 1095 g – Oluś. Dzieci dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo tak wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania, wymagają stałej opieki i wielu kosztownych operacji by mogły normalnie funkcjonować w przyszłości.


  Zosia Pająk urodziła się 4 maja 2022 roku. Badania przesiewowe wykazały, że dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. SMA to choroba genetyczna, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni związanych nie tylko z ruchem, ale również z przełykaniem, oddychaniem i życiem. Ratunkiem dla dziewczynki jest terapia najdroższym lekiem świata, jego koszt to 9 mln zł

   

  Organizatorami są: Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Stowarzyszenie „Bądźmy razem, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej im. Mikołaja Zebrzydowskiego, MKS Kalwarianka, grupa kibiców Starzy Bywalcy.

   Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane