Dobre imię świętego Jana Pawła II jest naszą wspólną sprawą

12 marca 2023 08:22:12

  Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwrócił się do Zarządu oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego z prośbą o rozważenie przyjęcia przez Sejmik Województwa Małopolskiego uchwały, która okazywałaby poparcie i solidarność Małopolski z tymi, którym leży na sercu dbałość o dobre imię św. Jana Pawła II. 

  

Dobre imię świętego Jana Pawła II jest naszą wspólną sprawą

- Papież Polak jest niekwestionowanym autorytetem i zajmuje szczególne miejsce w świadomości Małopolan, zatem jestem przekonany, że Zarząd i Sejmik Województwa Małopolskiego w poczuciu odpowiedzialności i solidarności będzie gotowy okazać wsparcie i jednomyślność w obronie jego dobrego imienia – napisał wojewoda Łukasz Kmita.

   

  Jak wskazał wojewoda Kmita, byłoby to nawiązanie do przyjętej wczoraj przez Sejm uchwały w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Zarazem prośba ta jest podyktowana pamięcią o tym, że 5 października 2020 r. watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w odpowiedzi na prośbę Metropolity Krakowskiego, specjalnym dekretem potwierdziła, że św. Jan Paweł II jest patronem przed Bogiem Województwa Małopolskiego.

   

- Być może dla nas wszystkich jest to czas próby. Czas, gdy trzeba sobie nie tylko jasno powiedzieć, jakie wartości są dla nas ważne, ale także w konkretny i namacalny sposób te wartości zademonstrować. Nie pozwólmy, aby autorytety były niszczone! Świat bez autorytetów to świat niemający sensu, to droga donikąd. Dobre imię świętego Jana Pawła II jest naszą wspólną sprawą – wspólną sprawą Małopolski i Małopolan – podkreślił wojewoda Kmita.

   

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane